Masáž  dítěte může výrazně pomoci při celé  řadě zdravotních problémů. U novorozenců pomáhá při poporodních traumatech, při pomalém fyzickém  i psychickém vývoji dítěte, celkově zlepšuje imunitu a  zdraví dítěte.

Další pozitivní účinky masáže:

relaxace při masáži, budování vztahu mezi dítětem a rodičem, dítě se cítí milováno a je celkově spokojenější, masáž přispívá k lepšímu spánku, zlepšuje stav pokožky, zlepšuje cirkulaci krve, pomáhá trávení, stimuluje dýchací system, pomáhá při bolesti, pomáhá detoxikovat tělo, stimuluje lymfatický system,přináší potěšení, stimuluje smysly, zlepšuje svalový tonus a držení těla, posiluje obranyschopnost, zlepšuje stav alergiků ,ekzematiků a astmatiků, léčí a působí preventivně.

U mnohých domorodých kmenů i v celé řadě národů, zejména ve východní části světa, patří masáž dítěte k základním dovednostem matky a toto umění se přenáší z generace na generaci. Pokusy na primátech prokázaly, jak nezbytný je pro zdravý vývoj fyzický a psychický kontakt se starostlivou matkou a jak negativně působí nepřítomnost matky či nedostatek pozitivních doteků.

Děti zkoumají a objevují svět kolem sebe především hmatem, proto jsou hmatové podněty pro zdravý vývoj nezbytné. Dotek a masáž znamená pro dítě projevenou lásku. Mazlení a hlazení pomáhá dítěti si vytvořit zdravou představu o sebe samých. Podporuje v nich představu, že jsou milované. Masírované děti jsou spokojenější, celkově lépe prospívají, jsou zdravější a lépe spí, jsou odolnější vůči nemocem a škodlivým vlivům okolního prostředí.